Belgrad Ormanı Vol1 – Sonbahar’a 5 kala ((:

İstanbul içinde saklı kalmış bir cennet köşesi, bu mümkün mü demeyin, gerçekten mümkün. Hatta şehir merkezi olarak Kadıköy’ü baz alırsak yaklaşık olarak toplu taşıma araçlarıyla 1,5 saatlik mesafede. Özel araç ile kanımca 1 saatte gidilir.

 


Söz konusu saklı cennetimiz Belgrad Ormanı. Açıkçası ben İstanbul’da böyle yerlerin kalabildiğine inanmıyordum itiraf etmeliyim ki yanılmışım. Yemyeşil bitki örtüsü, birbirinden farklı kuş sesleri ve işin en huzur veren yanı ise, Belgrad Ormanına giriş yaptıktan sonra hiçbir araç sesi duymuyor insan.

Yani demek istediğim, sanki büyülü bir dünyaya adım atıyorsun ve tüm diğer sesler Ormanın dışında kalıyor… gizli kalkan gibi vuhuuu ((:

Ya da belki ben sessizliği ve huzuru sevdiğimden olsa gerek, doğa ile bütünleşince İstanbul’da yaşadığım o telaşlı hayatı ormanın dışında da bırakmış olabilirim. Bir şey diyemeyeceğim bu konuda ((:
Sanırım bu son gidişim olmayacak, tekrardan gitmek lazım, tam sonbahar şehre indiğinde mesela ((: ya da ilk kar düştüğünde mesela, mutlaka orda olmalıyım gibi bir hissiyat var içimde… Hadi dolu dolu fotoğraflara geçelim…

(Bu arada arka fon parçam: http://www.youtube.com/watch?v=Rs0hNnJeEt4 )


Ormana doğru yürürken…
Resmen mantar cenneti, hepsinin yenilenebilir olduğunu bilsem, korkmadan toplardım ((:
Mantarcık… ((:
Müthiş ağaçlar ve gövdeleri…
Anlayamadığım fazlasıyla ağaçlar devrilmiş ya da kesilmişti, aklıma acaba hastalıklı ağaçları mı kesiyorlar yoksa kontrollü ormancılık mı oynuyorlar bilemedim…
Devrilmiş başka bir ağaç…
Gölet…parkur göletin etrafında konumlanmıştı…müthiş keyif, saf huzur
ve foto finish ben ((:
….gitmek, görmek, yaşamak lazım, diyorum ve başka keşiflerde görüşmek dileğiyle…  

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir